BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

kompiuterio update | rekomenduoju ninite.com

kadangi pribrendo reikalas ir prireikė daugiau performance išspausti iš dėžės, priėjau prie geležies update etapo:

1) procesorius Intel i5-750 - amd nuo seno turiu alergiją, o intel i7 serija kiek per daug plėšo kišenę, tiksliau kainos/performance santykis daug prastesnis.

2) RAM Corsair Dominator, DDR3, 1600 mhz, 9-9-9-24 latency.  Pradžioj kiek baugino toks didelis latency, kol vienas puslapis nenuramino. O iš esmės, DDR3 vs. DDR2 kol kas yra visiškas mėšlas, tai yra kaina visiškai nesveika, bet kito pasirinkimo su naujiems i5 ir i7 procesoriams skirtomis motininėmis plokštėmis (socket 1156 ir 1366) deja nėra. Yra ir pigesnė alternatyva (~-50 lt), Kingston’ai, bet jų tuo metu nebuvo.

3) motinine ASUS S1156 IP55, pasirinkau dėl neblogų atsiliepimų (o ir kaina nebloga..).

4) o kad viskas suktųsi pakankamai greitai, dar reikia pridėti spartesnį hdd - jau keli metai naudoju WD produkciją, tai ir šįkart ėmiau Caviar Black 1TB dėžutę - pasak reviews’ų, sparta nusileidžia tik 10 rpm modeliams ir Samsungo modeliui Spinpoint F1, bet anas daugiau kaista ir šiaip samsung brand’as kol kas man nesiasocijuoja su aukšta kokybe.

taip pat labai rekomenduoju ninite.com paslaugą - anksčiau užknisdavo kaskart po OS perinstaliavimo iš naujo instaliuoti visas mažas, bet reikalingas programėles (winamp, irfanview, skype, vlc, ir t.t.). Čia viskas pateikta ant padėkliuko, išsirenki ko tau reikia (sudedi varneles), viską labai greitai susiunčia į kompą ir automatiškai suinstaliuoja be visokiu “next > next” tipo užklausų. 10 programų per 10 minučių, nemeluoju. Net AVG antivirusą, su kuriuo ten visokių maigymų ir siuntinėjimų daugiau, viską sutvarko automatiškai.

dabar tik laukia sunkiausias apsisprendimas - windows7: 32 bit ar 64 bit? Pastarasis kol kas laimi dėl RAM >3Gb palaikymo, bet baugina softo incompatibility reikalai.

Patiko (0)

Rodyk draugams

komentarai (7) | “kompiuterio update | rekomenduoju ninite.com”

 1.   nuolaida rašo:

  Ir kokį tu softą naudoji, kurio nepalaikys? Realiai su 64 bitų veikia 32 softas. Aš su 64 sėdžiu jau pusantrų metų ir nepastebėjau to, kas neveiktų :)

 2.   Kukas rašo:

  Aš su Win7 64bit - nebuvo dar nė menkiausios problemėlės.
  Daemon tools biški paburnojo - bet veikė kaip veikęs puikiai :)

 3.   Kukas rašo:

  p.s. linkas ninite.com veda i common sense kazkodel :)

 4.   scorps rašo:

  na, man dėl photoshop didžiausias klausimas, kažką skaičiau kad yra lyg ir atskiras 64 bit editionas, bet gal ir paprastas cs4 važiuos sėkmingai, ryt išbandysiu. O ant daemon tools aš irgi pirmąkart dar prieš metus su kapeikom 64 bitų winxp išbandydamas užsiroviau :)
  linką pataisiau.

 5.   awx rašo:

  Aš irgi su x64 sėdžiu. Ir dėl ram’ų, ir šiaip atrodo, kad sparčiau veikia. Su programom problemų nebus, nes x32 programas meta į kitą folderį. Su Daemon’u pas mane irgi problemų nebuvo. Su PS CS4 situacija tokia - jei gerai prisimenu, jis pats atpažįsta kokia sistema - jei x32, tai meta tik x32, jei x64, tai sumeta abi versijas, idant jei naudosi x32 pluginus, tai jie veiks tik su x32 versija. Kadangi aš naudoju tik vieną pluginą, kuris yra x64, tai ir pats PS sukasi x64. Gan smagiai sukasi beje.

  Jei dėl Asus plokštės bus bajerių (freezas, restartas ar pan.) duok žinot, bandysiu padėt, nes pats su Asus turėjau problemų. Gal taviškėje plokštėje jau bus išsprendę tas problemas.

 6.   scorps rašo:

  awx, jo - pabandžiau paoverclockint su asus softu, ir kibo, nesikure, galiausiai net iki bioso nesikūrė kelis kartus - tada siaip ne taip nuresetinau bios, ir kol kas viskas atrodo ok. Kad ir kokios ten bėdos su freezais buvo, manau jos neišspręstos.. :/

 7.   acai rašo:

  Hey I’m from germany and would like to use some of your article on my blog would that be okay?

Rašyk komentarą